Nem, nem, soha! – Trianon alulnézetből
A 100 évvel ezelőtti trianoni rendezés nyers méltánytalanságával az egész magyar társadalom szemben állt. De az összetört Magyarország eszköztelen volt a radikális döntés megváltoztatásához. A két világháború közötti Magyarország ezért a területi revíziót – eszközök híján – először a szimbólumok területén igyekezett megvalósítani. Erre tökéletes eszköznek bizonyult, hogy a közös emlékezetet a köztéri szobrokon, emlékműveken, a közterületek átnevezésén keresztül alakítsák, ezáltal erősítve a súlyos sebet kapott nemzeti identitást.
Ha szeretnéd megtudni, hogy hogyan nézett ki az ország legnagyobb irredenta szoboregyüttese, ha kíváncsi vagy, hogy 1945 után hogyan kaptak teljesen új jelentéstartalmat az egykori revíziós alkotások, akkor tarts velünk Trianon budapesti titkait feltáró sétánkon!
Megtudjuk, hogy hol voltak az Irredenta és Revízó elnevezésű utcák, az egyes budapesti kerületekben milyen köztéri alkotásokat ösztönzött Trianon, hol áll most a Magyar fájdalom szobra és miért volt „ereklyés” az országzászló. Tarts velünk akkor is, ha érdekel, hogy a szabadság-téri irredenta kertművészet milyen növényeket használt.
SZERVEZÉSI OKOK MIATT A SÉTÁT LEGALÁBB 15 FŐS GYERMEKCSOPORTOKNAK INDÍTJUK!
Időpontok
megbeszélés szerint
Időtartam
A séta hossza: 1,5 óra
Árak
Tanulóknak: 1790 Ft
Tanulócsoportokat kísérő tanároknak: ingyenes
Felnőtteknek: 3300 Ft
Indulás
Kiindulási pont: Szabadság tér
Árajánlat kérés
Jöjjön el Ön is!
Vélemények
0 hozzászólás